Geometria zawieszenia

Regulacja zbieżności kół

Geometria zawieszenia to jeden z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę podczas użytkowania auta. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie nie tylko zmniejszają komfort i precyzję prowadzenia samochodu, ale mogą mieć katastrofalny wpływ na stan opon oraz bezpieczeństwo jazdy, jak również prowadzić do szybszego zużycia poszczególnych elementów układu kierowniczego.

Kontrolę i ustawienie geometrii zawieszenia zaleca się wykonywać co najmniej raz w roku. Wskazaniami do przeprowadzenia geometrii podwozia są również:

  • wymiana opon na nowe,
  • wjechanie ze znaczną prędkością w nierówność na drodze,
  • ściąganie ku krawędzi jezdni samochodu jadącego na wprost,
  • nierównomierne zużycie bieżnika opon itp.

Odpowiednio wczesna reakcja na takie objawy i wizyta w serwisie może uchronić kierowcę przed znacznie poważniejszymi problemami oraz kosztami.

Geometria zawieszenia
Geometria zawieszenia Partner Opony

Geometria zawieszenia w Partner Opony Polska

W serwisach Partner Opony Polska dysponujemy najnowocześniejszymi urządzeniami renomowanych firm do kontroli i ustawiania geometrii zawieszenia, a nasi mechanicy posiadają olbrzymie doświadczenie w tym zakresie.

Przed rozpoczęciem ustawiania geometrii kół zawsze sprawdzamy stan felg, potencjalne luzy w układzie kierowniczym oraz ciśnienie w oponach. Wszystkie te czynności są niezbędne, ponieważ jakiekolwiek problemy z wymienionymi elementami wykluczają zasadność wykonywania geometrii zawieszenia.

W naszych serwisach pomiar geometrii zawieszenia wykonywany jest w oparciu o technologię trójwymiarowego obrazowania przy użyciu kamer wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu ustawienie zbieżności kół oraz osi jezdnych auta jest dokładniejsze i szybsze.

Znajdź serwis Partner Opony Polska