Klimatyzacja

Serwis i naprawa klimatyzacji

Klimatyzacja, kiedyś zarezerwowana dla aut wyższej klasy, jest dzisiaj nieodzownym elementem nawet w samochodach miejskich. Klimatyzacja samochodowa jest doceniana przez kierowców nie tylko w upalne dni, ale poprawia komfort jazdy również w sezonie jesienno-zimowym dzięki sprawnemu osuszaniu wnętrza i odparowywaniu szyb.

Należy pamiętać o regularnym i właściwym serwisowaniu klimatyzacji, ponieważ zaniedbania w tym względzie mogą znacząca zmniejszać jej wydajność, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia osób podróżujących autem. Nieczyszczona klimatyzacja staje się siedliskiem niebezpiecznych bakterii, grzybów, w tym pleśni, które mogą wywoływać bóle głowy, alergie i podobne dolegliwości.

Jeśli z klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, zauważalnie spada jej wydajność lub pracuje ona wyraźnie głośniej należy odwiedzić serwis specjalizujący się w obsłudze klimatyzacji samochodowej. Nawet jeśli nie występują powyższe problemy, klimatyzację należy serwisować raz w roku, najlepiej w okresie wiosennym przed nastaniem letnich upałów.

Serwis auto klimy
Autoklima serwis

Kompleksowa obsługa klimatyzacji

W serwisach Partner Opony Polska oferujemy kompleksową obsługę klimatyzacji przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń i rozwiązań technicznych. Do podstawowych czynności należy uzupełnienie czynnika chłodniczego lub usunięcie starego czynnika i napełnienie układu nowym oraz wymiana filtrów.

Zajmujemy się również czyszczeniem i odgrzybianiem klimatyzacji, jak również ozonowaniem auta. Wykonujemy także kontrolę szczelności układu oraz panującego w nim ciśnienia. Jeśli zachodzi potrzeba poważniejszej naprawy, zdiagnozujemy problem i wymienimy kluczowe elementy klimatyzacji, takie jak parownik, sprężarka lub kompresor.

Tych droższych i bardziej skomplikowanych napraw można w większości przypadków uniknąć, dbając o regularne przeglądy klimatyzacji i utrzymywanie jej w nienagannym stanie.

Znajdź serwis Partner Opony Polska