Przechowywanie opon

Sezonowe przechowywanie opon

Prawidłowe przechowywanie opon pomiędzy sezonową wymianą ogumienia ma kluczowe znaczenie dla ich trwałości. Należy zwrócić uwagę na sposób ułożenia opon podczas przechowywania oraz warunki, w których ogumienie oczekuje na ponowny montaż.

W domowych warunkach trudno jest spełnić wszystkie wytyczne do prawidłowego przechowywania opon. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie przechowywania ogumienia profesjonalnemu serwisowi. Dzięki temu unika się kłopotliwego przewożenia opon oraz zyskuje pewność, że są one składowane w optymalnych warunkach, które zapobiegają uszkodzeniom i przedwczesnemu starzeniu się gumy.

Serwisy Partner Opony Polska oferują usługę przechowania opon w specjalnie przygotowanych do tego magazynach.

Sezonowe przechowywanie opon
Przechowywanie opon Partner Opony

Powierzone do przechowania opony poddajemy kontroli pod kątem głębokości bieżnika i potencjalnych uszkodzeń oraz oznaczamy pozycje, które zajmowały na osiach pojazdu (to pozwala na ich prawidłową rotację zapobiegającą nierównomiernemu zużyciu bieżnika). Bieżnik oczyszczamy z kamieni oraz innych pozostałości.

Opony przechowujemy ustawione pionowo na przeznaczonych do tego regałach, w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, w których utrzymywana jest optymalna temperatura, z dala od źródeł ciepła, chemikaliów oraz chroniąc je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Pracownicy naszych magazynów dbają również o regularne rotowanie opon, co zapobiega powstawaniu odkształceń ogumienia. Jeśli posiadasz dwa komplety kół, również możesz zlecić ich przechowanie w naszych serwisach. Koła układamy poziomo w stosy nie większe niż 4 sztuki, przekładając regularnie na wierzch te znajdujące się pod spodem. Przechowując opony w serwisach Partner Opony Polska nie musisz troszczyć się o ich stan po kilku miesiącach składowania i wygodnie umówisz się na sezonową wymianę ogumienia bez konieczności przewożenia opon w bagażniku.

Znajdź serwis Partner Opony Polska