Opony Run Flat

Opony typu Run Flat

Wpływ opon Run Flat na bezpieczeństwo

Opony typu Run Flat dzięki specjalnej konstrukcji pozwalają na kontynuowanie jazdy po przebiciu ogumienia lub utracie ciśnienia z innego powodu. W takim przypadku opony Run Flat umożliwiają zazwyczaj przejechanie około 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h.

Sporo zależy od obciążenia samochodu i temperatury otoczenia (czy większe, tym mniejszą odległość można pokonać). Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy posiadać koła zapasowego, co zwiększa ilość miejsca w bagażniku. Ma ono również duży wpływ na bezpieczeństwo, ponieważ w razie przebicia opony podczas szybkiej jazdy kierowca nie traci panowania nad samochodem, jak to się dzieje w przypadku standardowego ogumienia.

Opony Run Flat są także odporniejsze na uszkodzenia mogące powstać po zbyt gwałtownym najechaniu na krawężnik lub wjechaniu w dziurę na drodze.

Naprawa opon Run Flat
Opony Run Flat

Obsługa opon typu Run Flat

Obsługa opon Run Flat wymaga jednak specjalnego sprzętu oraz wiedzy i doświadczenia. Nie każdy warsztat będzie w stanie wymienić taką oponę, a nieumiejętne obchodzenie się z ogumieniem Run Flat może doprowadzić do jego uszkodzenia.

Serwisy Partner Opony Polska posiadają specjalistyczne zaplecze techniczne i odpowiednio przeszkolonych mechaników, aby obsługiwać szeroką gamę opon typu Run Flat. W naszych serwisach oferujemy również bogaty wybór takich opon czołowych producentów.

Posiadamy także wysokiej jakości sprzęt do obsługiwania czujników ciśnienia w oponach, a te są niezbędne jeśli używany jest system Run Flat.

Znajdź serwis Partner Opony Polska

Dlaczego warto skorzystać z zakupu opon w serwisach Partner Opony Polska

Pewny zakup opony felgi

Pewny i wygodny zakup. W razie potrzeby możliwość skorzystania z gwarancji producenta za pośrednictwem serwisu.

Duży wybór Partner Opony

Duży wybór opon renomowanych producentów do samochodów osobowych, SUV, dostawczych.

Fachowy dobór Partner Opony

Fachowy dobór opon do każdego auta, uwzględniający potrzeby, styl jazdy i preferencje kierowcy.

Profesjonalne doradztwo Sieć Serwisów Partner Opony

Profesjonalne doradztwo w zakresie zakupu i użytkowania opon.

Opony w naszej ofercie